chaconne امنیت فرهنگ زاهدان انتظامی

chaconne: امنیت فرهنگ زاهدان انتظامی ایستگاه نیروی انتظامی فرمانده انتظامی دستگیری

گت بلاگز خوزستان آشنایی با مرسوم ترین علل بروز ساییدگی مفصل

ﻣﺘﺨﺼﺺ ﺍﺭﺗﻮﭘﺪی ﻭ ﺟﺮﺍﺣﯽ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ ﻭ ﻣﻔﺎﺻﻞ مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز مرسوم ترین علل ساییدگی مفصل را تشریح نمود.

آشنایی با مرسوم ترین علل بروز ساییدگی مفصل

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، دکتر عبدالحسین مهدی نسب، ﻣﺘﺨﺼﺺ ﺍﺭﺗﻮﭘﺪی ﻭ ﺟﺮﺍﺣﯽ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ ﻭ ﻣﻔﺎﺻﻞ این مرکز آموزشی، اضافه وزن بالا، فعالیت های سنگین بدنی و ناهنجاری های پا در افراد را از مرسوم ترین عوامل موثر در ایجاد ساییدگی در مفصل زانو عنوان کرد.

عبارات مهم : اهواز
وی افزود: درد زانو از جمله عارضه هایی است که در افراد میانسال و مسن شیوع بیش تری دارد و مرسوم ترین علت بروز این بیماری نیز، ساییدگی و آرتروز مفصل زانو به شمار می رود.

مهدی نسب اظهار کرد: آرتروز یا ساییدگی مفصل علت های اولیه یا ثانوی دارد، علت اولیه ساییدگی پدیده ای است که با گذشت وقت و اوج رفتن سن در افراد اتفاق می افتد.

ﻣﺘﺨﺼﺺ ﺍﺭﺗﻮﭘﺪی ﻭ ﺟﺮﺍﺣﯽ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ ﻭ ﻣﻔﺎﺻﻞ مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز بیان داشت: این یک پدیده فیزیولوژیک فرسایش و ساییدگی در بافت های داخل مفصل است و بافت هایی مانند غضروف مفصلی، مینیسک های داخل زانو و لیگامان ها را درگیر می سازد.

وی گفت: فرسایش و ساییدگی مفصل زانو پدیده ای است که به طور طبیعی با آن مواجه می شویم ولی همین پدیده به علت های دیگری شدت یافتن می شود. طبیعی است که انسان با گذر وقت به سنین پیری می رسد ولی علت هایی چون وزن اوج و چاقی، ورزش های سنگین و سخت و همچنین انحراف پا از جمله علل بروز ساییدگی مفصل زانو در افراد است.

دکتر عبدالحسین مهدی نسب خاطرنشان کرد: ورزش هایی مانند فوتبال که احتمال ضربه در آن ها بسیار بالاست، پرش ها و همچنین وزنه برداری از جمله فعالیت های سنگین بدنی است که منجر به ایجاد ساییدگی در مفصل می شود.

وی اذعان داشت: همانطور که ذکر شد انحراف پا یکی از علل ایجاد ساییدگی مفصل زانو محسوب می شود؛شایع ترین فرم انحراف پا، پای پرانتزی هست. این ناهنجاری در سنین میانسالی و پیری منجر به تخریب کامل مفصل زانو شده است و از عوامل مهم تعویض مفصل زانو در سنین اوج است.

مهدی نسب بیان کرد: پوکی استخوان نیز موجب ساییدگی مفصل زانو می شود به این گونه که در این عارضه، به علت اینکه املاح معدنی تشکیل دهنده بافت استخوانی کم کردن می یابد، استخوان نرم می شود و حالت شکننده پیدا می کند.

این متخصص ارتوپدی اظهار داشت: همچنین از دیگر عوامل موثر در ساییدگی مفصل زانو می توان به ضعف عضلات اشاره کرد. ضعف عضلات چهار سر زانو موجب ایجاد زیاد کردن فشار به مفصل زانو شده است و به تدریج منجر به تخریب مفصل می شود.

انتهای پیام/گ

واژه های کلیدی: اهواز | ساییدگی | ورزش های سنگین | اشنایی با عوامل | شایع ترین علت بروز ساییدگی مفصل | دکتر عبدالحسین مهدی نسب | متخصص ارتوپدی | جراحی استخوان و مفاصل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog