chaconne امنیت فرهنگ زاهدان انتظامی

chaconne: امنیت فرهنگ زاهدان انتظامی ایستگاه نیروی انتظامی فرمانده انتظامی دستگیری

گت بلاگز اخبار حوادث مروری بر مهم‌ترین علل وقوع تصادفات نوروزی

نگاهی به مهم‌ترین علل وقوع حوادث رانندگی در طرح نوروزی سال گذشته نشان می‌دهد که عامل انسانی و اقداماتی کاملا قابل پیشگیری، باعث وقوع این حوادث مرگبار شده است اس

مروری بر مهم‌ترین علل وقوع تصادفات نوروزی

مروری بر بااهمیت ترین علل وقوع تصادفات نوروزی

عبارات مهم : تصادف

نگاهی به بااهمیت ترین علل وقوع حوادث رانندگی در طرح نوروزی سال گذشته نشان می دهد که عامل انسانی و اقداماتی کاملا قابل پیشگیری، باعث وقوع این حوادث مرگبار شده است است.

به گزارش ایسنا، در طرح نوروزی سال ۹۶ که از ۲۵ اسفندماه سال ۹۵ شروع شده است و تا ۱۵ فروردین ماه ۹۶ ادامه داشت، ۸۷۴ تن در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند، چندین برابر جانباختگان نیز افراد دچار معلولیت یا صدمات جدی جانی شدند و این درحالی است که به آسانی می شد از وقوع چنین تصادفاتی جلوگیری کرد، تصادفاتی که عامل انسانی نقش پررنگی در وقوع آن ها داشته است.

مروری بر مهم‌ترین علل وقوع تصادفات نوروزی

براساس آماری که پلیس راه در اختیار ایسنا قرار داده هست، در طرح نوروزی سال ۹۶ در بزرگراه های برون شهری، عدم توجه به جلو از سوی راننده بااهمیت ترین علت بروز حوادث رانندگی بوده هست، به طوری که ۹۹۴ فقره از تصادفات به این علت رخ داده هست. بعد از عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه با ۶۷۴ فقره تصادف در رتبه بعدی علل بروز تصادفات رانندگی قرار دارد.

سومین عامل با ۴۱۶ فقره مربوط به انحراف به چپ است و در رتبه چهارم نیز عدم رعایت حق تقدم منجر به وقوع ۳۹۱ فقره تصادف رانندگی شده است هست، خستگی و خواب آلودگی راننده نیز علت ۱۶۶ فقره تصادف بوده است و دقیقا همین تعداد تصادف نیز به علت ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه رخ داده است.

نگاهی به مهم‌ترین علل وقوع حوادث رانندگی در طرح نوروزی سال گذشته نشان می‌دهد که عامل انسانی و اقداماتی کاملا قابل پیشگیری، باعث وقوع این حوادث مرگبار شده است اس

هفتمین عامل نیز عدم رعایت فاصله طولی در حین رانندگی هست، این عامل گرچه منجر به وقوع ۹۸ فقره تصادف تشخیص داده شده است هست، ولی تنها علت در میان حوادث رانندگی است که در مقایسه با طرح نوروزی سال ۹۵ رشد ۱۸ درصدی داشته است.

سردار محمدحسین حمیدی، فرمانده پلیس راه کشور در این باره به ایسنا می گوید: درصدی بالایی از این تصادفات قابل پیشگیری بود، ببینید یک راننده بی توجه می تواند چه ضرری به دیگران بزند و علاوه بر خودش جان سرنشینان خودروی خود و دیگر خودروها را به خطر بیاندازد. در بسیاری از این موارد به آسانی امکان جلوگیری از وقوع تصادفات وجود داشت، اگر راننده قبل از حرکت، خواب و استراحت کافی داشته باشد و به ازای حداکثر هر دو ساعت رانندگی نیز دست کم یک ربع در حاشیه امن راه توقف و استراحت کند، آن وقت آمار مواردی چون خستگی و خواب آلودگی راننده به صفر می رسید.

وی ادامه داد: همچنین اگر راننده توجه کافی به مسیر برابر داشته باشد و دیگر سرنشینان نیز این عنوان را به وی یادآوری کنند، آنوقت بیشترین علت وقوع حوادث رانندگی عدم توجه به جلو نبود، مواردی چون تخطی از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ هم جزو مواردی است که خود فرد باید نسبت به رعایت آن حساس باشد و در عین حال همکاران من در پلیس راه نیز با استفاده از تجهیرات مدرن همچون دوربین های ثبت میانگین سرعت و حضور در بزرگراه ها نسبت به برخورد با این تخلفات اقدام خواهند کرد.

مروری بر مهم‌ترین علل وقوع تصادفات نوروزی

حال در آستانه بازگشت از سفرهای نوروزی و سیزده بدر، باید دید که رانندگان چقدر با رعایت قوانین و اصول پیشگیرانه آخر خوبی جهت سفرهای نوروزی خود و خانواده ارزش رقم خواهند زد.

واژه های کلیدی: تصادف | حوادث | نوروزی | راننده | تصادفات | تصادفات | رانندگی | طرح نوروزی | سفرهای نوروزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog